O VINAŘSTVÍ VÍNO HRUŠKA

Společnost VÍNO HRUŠKA byla založena v roce 2007 Libuší a Stanislavem Hruškovými: „Již moji praprarodiče vlastnili vinice a právě díky nim si můžeme 8 generací v rodině předávat cenné zkušenosti a rady v oblasti pěstování vinic a výroby vína.“

Sídlo společnosti je v malebné vinařské obci Blatnička, kde nyní obhospodařujeme téměř 60 ha vinic a stále využíváme místního Terroir k výrobě kvalitních a odrůdově charakteristických vín z této oblasti. Naším cílem je maximální spokojenost zákazníků, a proto zpestřujeme sortiment moravských vín také víny ze zahraničí.

Kořeny historie našeho vinařství sahají do roku 1842, kdy se píší první zmínky o naší rodině jakožto vinařích, v katastru obce Blatnice, kdy se Tomáš Hruška, staral celkem o 4ha vinohradů.

Následně se pěstování a výroba vína stala hlavní činností všech generací našich předků. V našem rodinném kruhu bylo zavedeno stříhání vinic na jeden vodorovný tažeň s deseti očky. S tímto nápadem přišel náš současný enolog Petr Huška již v roce 2003. Zajistili jsme tak snížení výnosnosti hroznů na jednu třetin, tzn., začali jsme produkovat méně vína, než byli ostatní vinaři v tehdejší době zvyklí, zato se nám o dvě třetiny zvýšila kvalita hroznů. V tomto období byl položen první mezník naší společnosti – přechod od strategie výnosu ke strategii kvality. Tuto myšlenku doplňujeme sloganem „Víno, které chutná.“

Soulad a harmonie přírody s lidskou prací nás učí cti a pokoře již po staletí. Pochopili a smířili jsme se s tím, že každé, byť sebelepší víno, se jednou dopije. Nesnažíme se vyrobit víno, které by bylo mrháním času a výsledkem by byl svým způsobem padělek. Umění je v tom, že každý obraz je originál – a také každé víno je originál a má svůj charakter. Naše filozofie firmy říká, že víno se nedá vyrábět s jediným cílem dosažení zisku. Věříme, že víno se musí pochopit, víno se musí žít….